NAJCIEKAWSZE SINGLE

MUZYKA GRECKA

Autor piosenek Andreas Lamprou prezentuje swoją nową piosenkę zatytułowaną Ellada (Grecja) ze swoją własną muzyką i tekstem. Epicki utwór z mocnym rytmem i wydźwiękiem  politycznym. O Grecji, która kocha tylko Grecję, która rani samych Greków jak nic! Kawałek, który rozwiąże problemy, poruszy i może obudzi niektórych decydentów, jak życzyłby sobie sam autor protestsongu...

 

Andreas Lamprou pisze piosenki dla teatru, kina, reklamy, ale także dla świetnych wykonawców takich jak Ntalaras, Glykeria, Mitsias, Protopsaltis, Makedonas, Dimou itp.

 

Produced in London, UK Production, 
Mixing and Mastering by Dom Sigalas - Ivory Studios, 
London Orchestral arrangements, Choir arrangements By Dom Sigalas 
Choir: Antonio Rossi, Stefan Grove, Elisa Giordano, Claudia Simson, John Collins, Melissa Davies
Guitars by Dom Sigalas and Ken Paice 
Bass by Dom Sigalas
Drums by Chris Lewis 

Artwork: Κωνσταντίνος Γεωργαντάς 
Φωτογραφία cover: Άκης Χρήστου 
Grooming: Δημήτρης Φραγκιουδάκης 
Hair: Χάρης Τσουκαλάς 
Styling: Εύα Καλογερά

POWRÓT 

 

 

Dedykacja od autorki tekstu Eleany Vrachali:

„Poświęcone tym, którzy znają takie wyjątkowe związki, ale także tym, którzy mają duszę [zdolną] do nauki.“ Muzyka i wokal oczywiście Giorgos Sampanis.

 

Ochotnicza akcja Stowarzyszenia Wolontariatu Weterynaryjnego w Grecji (E.D.K.E) jest niezależną organizacją non-profit. Ustanowienie tej jednostki jest przemyślanym posunięciem grupy miłośników zwierząt i greckich weterynarzy, którzy będąc wyczuleni sytuacją w Grecji, mają bezpośrednio przyczynić się  do normalizacji, zapewnienie charytatywnej opieki weterynaryjnej bezpańskim lub dzikie zwierzętom, które potrzebują opieki lub / i są wyłączone z opieki weterynaryjnej. Dodatkowo, stowarzyszenie ma na celu wzmocnienie poczucia dobrostanu zwierząt, w nadziei, że przestaną być bezpańskie oraz uzyskają należne im miejsce w sercach wszystkich Greków. Wszyscy wolontariusze w naszej organizacji pracują nieodpłatnie. Twój wkład w kontynuowanie naszej pracy jest bardzo ważny i konieczny.

 

Możesz odwiedzić naszą nową stronę www.edke.gr i dowiedzieć się w jaki sposób można zwiększyć nasze wysiłki, aby zaoferować lepszą przyszłość naszym podopiecznym. Dziękujemy za bycie obok nas i wspieranie nas!

Aktualnie nasza rekordzistka na Liście Przebojów Greckich, Anny Giota w kompozycji Kassiani Ntalia i z własnym tekstem: Etsi eimai ego.

 

Na swoim profilu na FB Anny napisała: "To takie piękne, że Twoja piosenka podróżuje i nie daje spokoju w innych krajach... Tam rozumiesz, że może język nie gra tak dużej roli.. Tylko muzyka i emocje, które mogą "obudzić Cię". Dziękujemy Polsko!   Kassiani Dalia."

 

 

 

 

Eurowizyjna propozycja Grecji na rok 2018. Gianna Terzi - Oneira mou.

 

 

Dimi Phaze, którego prawdziwe nazwisko brzmi Dimitris Papathanasis, urodził się 22 lipca 1978 r. w Atenach w Grecji. Jego pierwsze kroki w muzyce były, gdy był jeszcze małym dzieckiem, gdzie nie mógł oddychać przez chwilę bez swojego tunera radiowego, który matka przyniosła mu w prezencie. Dorastał słuchając różnych rodzajów muzyki, a muzyka pop stała na szczycie listy. Do czasu, gdy nie miał więcej niż 7 lat, postanowił poważnie rozwinąć swoją dotychczasową pasję i dostać się do szkoły muzycznej. Czekał prawie 6 lat, zanim przeniósł się do profesjonalnej uczelni specjalizującej się w studiach nad muzyką współczesną. Kiedy dostał swój pierwszy fortepian i gitarę, zorientował się, że chce komponować własne utwory i wyrazić swoje uczucia poprzez muzykę. W 1996 r. Dimi Phaze wraz ze swoimi instrumentami nagrywał głównie utwory rockowe, ze względu na wpływ jaki miał na niego grunge w Seattle. Kilka lat później łączy inne style ze swoimi obecnymi wpływami i ewoluuje do producenta o otwartym umyśle, gotowego do rozpowszechniania swojego talentu na całym świecie. Kiedy był pewien, że jego dźwięk jest profesjonalny i jest odpowiednikiem elektronicznej sceny z 2004 roku, podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią Dave'a Seamana, Audioterapią, i wydał kilka remiksów godnych uwagi na światowych parkietach. W tym samym czasie pracował w studiu nad swoim pierwszym projektem, niesamowitym, zróżnicowanym podwójnym albumem, obejmującym szeroki zakres smaków i wpływów od downtempo i płynnych rytmów po upliftingową muzykę electro i tech house. Po roku 2006 Dimi Phaze z debiutanckim albumem Season One, zyskał uznanie, na jakie zasłużył. Ogromny hit All This Love był utworem, który ujawnił jego imię wraz ze wszystkimi ludźmi, z którymi pracował, podczas gdy zespół produkcyjny nagrodzonego filmu Eduart wybrał Underwater, aby towarzyszyć ważnej scenie w ścieżce dźwiękowej. Obecnie Dimi Phaze pracuje nad różnymi projektami współpracując z wieloma producentami, tworząc oryginalne utwory i remiksy, będąc DJ-em i występując w najlepszych klubach na całym świecie. Słuchanie jego muzyki może być euforycznie podnoszącym na duchu doświadczeniem i bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie będziesz w stanie określić swojego stylu, ponieważ jego wyobraźnia i inspiracja są nieskończone.