MUZYKA GRECKA

 

 

 

 

 

 

 

Wiecie, Grecja jest ostatnio odpowiedzialna za jakąś cholernie dobrą muzykę. To może być po prostu Inner Ear Records odfiltrowujące wszystkie złe rzeczy, aby promować dobre rzeczy, ale w ostatnich latach pojawiło się kilka naprawdę dobrych utworów muzycznych z tego obszaru naszej planety. The Cave Children, Stella, Film pojawiają się w wytwórni, a teraz jest jeszcze jeden dodatek - The Noise Figures. Po wywołaniu burzy z debiutanckim albumem, hard rockowy duet poświęcił trochę czasu na relaks, zanim wrócił do studia, by stworzyć mocną kontynuację. Na szczęście Aphelion jest tutaj i jest silny. Dwuczęściowe robienie poważnego hałasu nie jest obecnie tak rzadkie, ale moc trzymania cię przez cały album jest naprawdę przyjemna. Przypominający posiniaczony blues Black Rebel Motorcycle Club i Death And Above z 1979 r., Aphelion zabiera słuchacza w wielostopniową podróż przez pustynię intensywnej rozkoszy, z surową, zepsutą energią i delikatną desperacją, pozostawiając cię zakrwawionym i pobitym, ale czującym się tym lepiej.

 

Wyżej - trzeci krążek zespołu, Telepath, wydany 2 marca 2018 roku. Niżej - płyta debiutancka.

The Noise Figures

Dwa i pół roku po albumie Aphelion (poniżej) The Noise Figures powracają bardziej szalenie niż kiedykolwiek dzięki trzeciej pełnej pracy studyjnej zatytułowanej Telepath. The Noise Figures to duet fuzz rock z Aten w Grecji, w skład którego wchodzą George Nikas i Stamos Bamparis. Zainspirowani teorią spirytualizmu i pod wpływem osobistych doświadczeń, Telepath to odurzający album koncepcyjny, z intensywną trzeźwą dbałością o szczegóły w każdym utworze, odsłaniający inną stronę osobowości zespołu i przekraczający wszystkie dotychczasowe ścieżki duetu z Grecji. Podróżował do tej pory od ciężkiego bluesa przez garage psychiczny do zawrotów głowy.

 

Dzięki huśtawkowym nastrojom od jasnych do ciemnych tonów album brzmi ostrzej niż kiedykolwiek, z większą energią, intensywnością i melodyjną wrażliwością, uchwytując setki występów na żywo i trasy koncertowej zespołu. Dzięki znaczkom Alexa Bolpasis w zakresie produkcji i miksowania, The Noise Figures rozwijają swobodę artystyczną, którą uprawiali przez lata, zachowując pierwotny duch surowej gitary i brzmienia perkusji.

 

Najnowszy album - Telepath - do posłuchania po lewej.